Sağlık Bakanı Koca'dan şiddet ve personel alımı açıklaması!

Cevapla
Kullanıcı avatarı
huseyinz
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 108
Kayıt: 27 Eyl 2018, 23:14
Konum: Bursa
İletişim:

Sağlık Bakanı Koca'dan şiddet ve personel alımı açıklaması!

Mesaj gönderen huseyinz » 10 Oca 2019, 05:14

Resim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık personeline yönelik şiddet eylemlerini önlemek için alınacak tedbirlerin ve çıkacak yasaların neler olduğunu açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ayrıca personel alımına ilişkin de önemli açıklamalar yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Şiddetle ilgili düzenlemeleri içeren yasa Meclis'ten geçti. Sadece asayiş tedbirlerinin olmasından yana değiliz. Bizden kaynaklanan, hekimlerin yorgunluğunu arttıran sebepleri ortadan kaldırmak ve vatandaşların sağlık okur-yazarlığını artırmak gibi birçok düzenlemeyle bu sorunu çözebileceğimize inanıyorum. Yeni yasayla, suçu işleyen şahsın şikayete konu olmaksızın kamu davası gibi yakalanması, karakoldan serbest bırakılmayıp savcılık sonrası serbest bırakılma veya mahkemeye sevk durumunun devreye girdi."

"Sağlık çalışanlarına yıpranma hakkı sağlayan yasa bakanlığımızın ikinci ayında resmileşti. Emeklilikte bin 500 - 2 bin liraya kadar maaş artışı ve yıpranma payı sağlandı. Sağlık çalışanlarımız memnun edilmeden, hastayı memnun edebilirliğimiz kolay olmaz. Yeni dönemde performans sistemini hasta memnuniyetini esas alan yaklaşımla ele alacağız. Gereksiz işlemleri azaltan, hastaya doğru müdahaleyi ve uygun reçeteyi düzenleyen sisteme geçmeyi planlıyoruz."

BU YIL 25 BİNE YAKIN ATAMA OLACAK

"6 bin 409 kişinin alımını yapıyoruz. Alımlar önümüzdeki haftalarda bitmiş olur. Ayrıca 2019'da 25 bine yakın hekim ve eczacı atamamız olacak. Açılacak şehir hastanelerimiz var, buna ek olarak genel bütçeden 63 hastanenin açılışı olacak.'' dedi.

Kaynak:www.sabah.com.tr/


www.saglikbu.net - Sağlık bu, ihmale gelmez...
Sağlık, bilgi ve deyneyim paylaşım platformu.
Cevapla

“Güncel Sağlık Haberleri” sayfasına dön